IMPRESSION PAD - tlaková dečka

Port Lewis


 ImpressionPad1
 
Impression Pad - speciální patentovaná gelová podložka s jejíž pomocí lze velmi rychle a jednoduše zjistit, jak sedlo sedí.
Díky speciálnímu gelu uvnitř podložky je výsledek testování sedla naprosto zřejmý a viditelný už po 25-30 minutách. Gel v dečce se vytvaruje, a umožní tak následně zjistit přesné rozložení tlaku sedlových polštářů na hřbet koně. Jasně a zřetelně i laik pozná ihned, zda sedlo vyhovuje či nikoliv. Zároveň díky této dečce lze zjistit i případnou svalou nesouměrnoust koně, to vše je viditelné na Impression Pad.
Velmi jednoduché použití - dečku nejprve vyrovnáme - nejlépe kuchyňským válečkem na těsto na rovné ploše, aby byl gel rovnoměrně rozložený. Poté se dečka položí na hřbet koně místo podsedlové dečky. Na dečku umístíme a nasedláme sedlo do správné polohy, aby dečka na obou stranách přesahovala.
Poté již jen stačí 25-30 minut běžné práce, kterou kůň s daným sedlem bude vykonávat, ve všech chodech, na obě strany. Po odsedlání a sejmutí dečky lze proti světlu naprosto přesně vidět, jakým tlakem sedlo působí na hřbet koně a kde jsou problematická místa. V místech většího tlaku je gel vytlačen do stran a dečka je v těchto místech více průsvitná či je dokonce vidět skrz ni (velký tlak). V ideálním případě by měl být otisk/otlak sedla na dečce rovnoměrně rozložený a vrstva gelu všude stejná.

 

ImpressionPad2

 

 

Pokud je na některých místech gel více vytlačen či zcela chybí, značí to problematická místa.
Dečka je vhodná pro ověření správně padnoucího sedla, při koupi nového sedla či po docpání či jiné úpravě sedla u sedláře. Lze ji používat opakovaně, vždy po vyválečkování kuchyňským válečkem do rovné plochy.
Dečku lze použít u anglických, westernových i bezkostrových sedel a padů. 
Jediné omezení u této dečky je, že ji nelze používat za mrazivého počasí, gel v dečce NESMÍ ZMRZNOUT!
 
Tlakovou dečku Impression Pad je možno zapůjčit či využít služby dovozu a vyzkoušení přímo ve stáji - viz CENÍK SLUŽEB